grafika Asmodeus.cz
Menu

Odkazy
-->

O skupině Asmodeus

oravská Šermířská Skupina ASMODEUS byla založena 1. 1. 1989 a vznikla sloučením šermířů z některých brněnských skupin. Název skupiny je převzat ze semitské mytologie, ve které je Asmodeus démon ničitel, jehož doménou jsou lež, omyl a rozmařilost.
kupina se zabývá zejména šermem podle italských škol z období přelomu 16. a 17. století a dobou Třicetileté války. Členové skupiny ovládají nejenom šerm kordem, ale i boj jinými druhy zbraní, jako jsou například dýky, bojové kladivo, tyčové zbraně, český tesák, a v neposlední řadě je také baví zahrávat si s ohněm - boj s loučí. Skupina vlastní i několik mušket a děl. Tyto palné zbraně rovněž můžete vidět při produkci MŠS Asmodeus. V současné době působí ve skupině aktivně 15 členů.
kupina je rovněž součástí historicky podloženého elitního ALTBLAU regimentu.
Asmodeus
ístem působení skupiny je už mnoho let město Rajhrad. To se nachází asi 14 km jižně od Brna. V blízkosti (asi 8 km jižně) se nachází město Židlochovice, známé jako místo zasedání vlády.
devadesátých letech minulého století jste mohli MŠS ASMODEUS vídat v areálu zámku v Lednici na Moravě při pravidelných vystoupeních. Právě tam také získali nezbytné technické zkušenosti při ovládání již zmíněných zbraní. Kromě jiného navázali i několik užitečných kontaktů a bylo jim umožněno vytvořit nabídkový spot v prostředí tohoto zámku. Členové skupiny poznali, jak vypadá i skutečné natáčení historických filmů. Byli totiž přizváni na natáčení, kde vystupovali jako komparsisté.
oku 1996 to bylo poprvé, co členové skupiny uspořádali Šermířskou Show. Od tohoto roku ji pořádají pravidelně vždy na jaře. Akce se koná v místě působiště skupiny, tedy v Rajhradě u Brna. Zde se scházejí skupiny historického šermu, které předvádějí své programy a umění z různých dob naší minulosti. Součástí akce jsou soutěže pro děti a také malý středověký jarmark.
roce 2002 skupina uspořádala svoji první historickou bitvu. Děj bitvy byl zasazen do roku 1643 do vesničky Rajhrad, kdy Švédský generál Torstenson porvé zaútočil na Brno a právě tady, porážkou obrany u Rajhradu a Židlochovic dokončil obklíčení Brna. V roce 2004 jsme uspořádali další ročník bitvy, tentokráte zasazen historicky do doby o 2 roky později, tedy do roku 1645. Od té doby je obdobná bitva pořádána každé dva roky.
kupina předvádí své programy na hradech (Sovinec, Špilberk, Cimburk, Veveří, Brandýs nad Labem...), u příležitosti městských či obecních oslav (Nové Město nad Metují, Moravský Beroun, Holasice, Brno, Humpolec, Nosislav, Nový Jičín, Jičín, Hartberg (A), Wolfsberg (A), Traiskirchen (A), Waidhofen (A), Pasohlávky...) a také se účastní historických bitev pořádaných jinými skupinami historického šermu (Hradec Králové, Dolní Dobrouč, Dobruška, Unčovice, Brandýs nad Labem, Tečovice, Oslavany...). Dále potom účinkuje na rautech a reklamních akcích (Brno, Svitavy, Uherské Hradiště...), a nebo třeba dětských dnech (Velké Němčice, Rajhrad, Brno, Ivančice, zámek Nesovice...). V našem nabitém programu však nezapomínáme ani na charitativní akce (Brno...).

Máte-li zájem o vystoupení naší šermířské skupiny, kontaktujte nás prosím.